+420 604 904 210 cz en

Zdravé, komfortní a úsporné bydlení

Úvodní strana » Okna » Okna PROGRESS

Okna PROGRESS

Okno Progress.png

Okna PROGRESS jsou vyrobena z profilu Rehau GENEO®. Díky tomuto ultrastabilnímu materiálu je možno vyrobit až 90% oken bez použití ocelových výztuh, což přináší nesporné výhody v oblasti tepelných úspor a zvukové izolace. Prvotřídní tepelné vlastnosti zaručují oproti původním okenním konstrukcím z 80. let zlepšení hodnoty tepelného prostupu až o 76%.

 

 

 

 

6 Důvodů proč okna PROGRESS

1) Výjimečná stabilita profilů

Okna PROGRESS jsou vyrobena z profilu Rehau GENEO®, na jehož výrobu je použit kompozitní materiál RAU-FIPRO® obsahující skleněná vlákna modifikovaná tak, aby tento materiál bylo možno běžně technologicky zpracovávat při výrobě oken.

Díky tomuto ultrastabilnímu materiálu je možno vyrobit až 90% oken bez použití ocelových výztuh. V okenním profilu je použit systém IVS (integrovaný vyztužovací systém) se zesílenými šroubovacími kanály, které společně se stavební hloubkou 86mm zajišťují oknům PROGRESS výborné statické vlastnosti.

Vyjímečná stabilita profilů umožňuje konstruovat i prvky takových rozměrů. které doposud okenní technika nebyla schopna zvládnout - např. balkonové dveře 130x260 cm, nebo okna 160 x 180 cm.

Patentovaný systém IVS zajišťuje oknům PROGRESS především tyto výhody:

 • Dokonalé upevnění spojů dělících prvků rámu
 • Zvýšení pevnosti v torzi
 • Upevnění všech dílů kování
 • Zvýšená odolnost profilů proti kroucení a průhybu

2.png

2) Jedinečná tepelná izolace

Díky prvotřídním tepelným vlastnostem vykazují okna PROGESS oproti původním okenním konstrukcím zlepšení hodnoty tepelného prostupu až o 76%.*

* Snížení energetických ztrát oken při výměně starých dřevěných / plastových z 80. let (Uf=1,9,Ug=3,0) za okna z profilů GENEO (Uf=0,91, Ug=0,6, rozměr okna 123 x 148cm)

Šestikomorový profil s hodnotou tepelného prostupu rámem Uf = 0,81 W/m2*K-1, se stavební hloubkou 86 mm v kombinaci se zasklením Ug = 0,6 W/m2*K-1 vytváří z oken PROGRESS jedinečný výrobek ve své třídě na současném trhu. V této řadě dosahují okna PROGRESS hodnoty tepelného prostupu až Uw = 0,62 W/m2*K-1, lze je tedy bez problémů použít pro nízkoenergetické i pasivní domy.

Vynikajících tepelně izolačních vlastností oken PROGRESS je dosaženo zejména díky těmto skutečnostem:

 • Stavební hloubka profilu 86 mm
 • 6tikomorová profilová konstrukce
 • Použití unikátního kompozitního materiálu RAU-FIPRO®
 • Provedení bez ocelových výztuh, které způsobují tepelný most
 • Izolační vložky vsazené do hlavních profilových komor
 • Systém tří rovin celoobvodového těsnění

Díky vyjímečným vlastnostem oken PROGRESS ušetříte na vytápění v běžném panelovém bytě až 4.300 Kč ročně oproti původním dřevěným oknům (platí pro plochu oken cca 15m2). Spočítejte si kolik ušetříte vy!

3.png
 

3) Dokonalá akustická izolace

Okna PROGRESS splní, díky své konstruki profilu a zejména použitému materiálu RAU-FIPRO®, též vysoké požadavky na třídu zvukové izolace. Této špičkové účinnosti dosahuje systém za významného přispění zcela nové konstrukce materiálu a naextrudovaného těsnění ve třech rovinách. Důmyslná variabilita umožňuje splnit princip buď systému dorazového nebo středového těsnění funkční spáry okna.

Při použití trojskla lze zlepšovat zvukově izolační vlastnosti oken PROGRESS až do třídy 5, která je definována útlumem hluku Rw = 47dB. Těchto hodnot nebylo možno dosud s plastovými okny prakticky dosáhnout. Ke splnění této hodnoty přispívá rovněž hutnost materiálu RAU-FIPRO®, ze kterého jsou profily oken PROGRESS vyrobeny.

Významný podíl na možnosti použití široké škály protihlukových skel u oken PROGRESS má i velká hloubka zasklívací drážky 66mm umožňující aplikaci výplní až do celkové tloušťky 45mm.

4.jpg

4) Moderní design

U oken PROGRESS je možné volit z 38 barevných odstínů a imitací dřeva. Výběr dekorů byl navíc doplněn o tři moderní barevné odstíny. Kromě dekorů je možné dodat okna s hliníkovým obkladem v nepřeberných barvách dle vzorníku RAL.

Okna PROGRESS mají na skosených plochách sklon 20° a obliny s poloměrem 5 mm, což přispívá k příjemnému vzhledu oken.

Okna PROGRESS je možno osadit kováním Roto NT Designo, které je skryto pohledu zvenčí. Žádné viditelné závěsy, žádné krytky neruší vzhled okna. Estetický vzhled oken PROGRESS podtrhuje i menší konstrukční výška profilů, které jsou subtilnější a zvětšují tak plochu skla.

10.png
 


 

 

 

 

 

 

5) Větší bezpečnost

Konstrukční hloubka profilů oken PROGRESS je 86 mm a spolu s hlavní vnitřní částí profilu z materiálu RAU-FIPRO® vytváří dosud nevídanou prostorovou tuhost na průhyb a kroucení.

Vlastní průřez profilu obsahuje části patentovaného systému výztuh IVS, které významně přispívají nejen ke zmiňované tuhosti, ale zejména bezpečnému uchycení šroubů kování, nosných kotev, apod.

Ne zcela náhodou bez jakýchkoli dodatečných opatření splní okna PROGRESS v kombinaci s bezpečnostním kováním třídu odolnosti proti násilnému vniknutí WK2 a s použitím ocelových výztuh WK3.

11.jpg

6) Maximální komfort

 • S okny PROGRESS docílíte maximálního komfortu Vašeho bydlení:
 • Okna PROGRESS mají vynikající tepelně izolační vlastnosti vyhovující i požadavkům na pasivní domy
 • Okna PROGRESS jsou estetická díky skrytému kování, sklonu skosených ploch 20°, rádiusu 5mm na hranách a nízké stavební výšce profilu
 • Okna PROGRESS vykazují jedinečné hodnoty akustického útlumu
 • Okna PROGRESS jsou bezpečná, i bez použití ocelových výztuh
 • Okna PROGRESS mohou mít rozměry, které dosud žádný profilový systém plastových oken neumožňoval

Okna PROGRESS, to je nová dimenze okenní techniky.1

Profil RAU-FIPRO®
Kování Roto NT
Alternativa - kování se skrytými panty Roto DESIGNO
Zasklení trojsklo Ug=0,6
Barva dle vzorníku DAFE - PLAST
Stavební hloubka rámu 86 mm
Počet komor 6
Termoizolační modul v rámu a křídle ANO
Hodnota Uw celého prvku Uw až 0,62
Parapetní profil PVC 7 komor
Alternativa - speciální parapetní profil ULTRAFOAM 08 (U=0,8)
Počet těsnících rovin 3
Vzduchová neprůzvučnost [Rw] 32 dB