+420 604 904 210 cz en

Zdravé, komfortní a úsporné bydlení

Úvodní strana » Rekuperace » Bytové domy » Jednotky ATREA

Jednotky ATREA

Dle volby systému větrání se volí typ a velikost zařízení. U decentrálního je v každém bytě malá rovnotlaká větrací jednotka, zajišťující výměnu vzduchu pouze pro tento byt. U centrálního větrání je jedna společná vzduchotechnická jednotka, dimenzovaná výkonem dle počtu bytů. Společně s regulačními bytovými boxy zajištuje nezávislé větrání každého z bytů dle požadavku. Možné použít i pro větrání kanceláří apod.

1.jpg

 

DUPLEX Easy 250, 350

2.jpg

Rovnotlaké větrací jednotky, v novém konstrukčním provedení z EPP (expandovaný polypropylen), které u stejné jednotky umožňuje instalaci ve třech základních polohách – podstropní, parapetní a podlahová. Použity jsou úsporné EC ventilátory typu volného oběžného kola, vysoce účinný rekuperační výměník, vzduchové filtry na sání čerstvého a odpadního vzduchu a automatická by-passová klapka. Jednotku je možné doplnit o volitelné externí příslušenství – elektrické ohřívače, uzavírací klapky atd. Součástí jednotky je modul regulace s dotykovým ovladačem pro intuitivní a snadné ovládání celého systému řízeného větrání a vidlice pro snadné připojení do sítě 230 V / 50 Hz. Samozřejmostí je široká škála externích vstupů v podobě čidel kvality vzduchu, ovládání z koupelen nebo kuchyně apod.

 

DUPLEX 1100 – 3600 Flexi

4.jpgSériově vyráběné univerzální kompaktní VZT jednotky s protiproudým rekuperačním výměníkem s účinností 80 až 93 % a vysoce účinnými EC ventilátory určené pro instalaci do vnitřního prostředí. Jednotky se dodávají v univerzálním provedení, které umožňuje jak osazení v parapetní poloze, tak i podstropní. Jednotky je možno navíc při instalaci stranově otočit, tzn. že lze zaměnit přiváděný a odváděný vzduch. Tím je zajištěna vysoká variabilita při instalaci na stavbě. Volitelné příslušenství (teplovodní ohřívač, uzavírací klapky atd.) je určeno převážně pro instalaci zvenku. Jednotky lze dle požadavků na funkci, komfort a obsluhu vybavit některým z nabízených typů regulace a řídit je manuálně, časovým programem nebo na základě čidel (např. vlhkostní, CO2apod.). Jednotky mohou být dodány v tzv. hygienickém provedení s certifikátem německého institutu pro hygienu VZT zařízení ILH Berlín.

 

DUPLEX 180, 370, 510 EC4

6.jpg

Rovnotlaké větrací jednotky, vybavené úspornými EC ventilátory typu volného oběžného kola a by-passovou klapku je možné doplnit o volitelné vestavěné nebo externí příslušenství – vodní nebo elektrický dohřev, uzavírací klapky, cirkulace atd. Jednotky jsou nabízeny pro podstropní instalaci. Dle účelu využití je možná volba několika úrovní regulace, vč. možnosti vzdáleného přístupu přes internet už v základní standardní verzi D. Samozřejmostí je široká škála externích vstupů od čidel kvality vzduchu, ovládání z koupelen nebo kuchyně.

 

DUPLEX 190, 390, 520 ECV4

7.jpg

Rovnotlaké větrací jednotky, vybavené úspornými EC ventilátory typu volného oběžného kola a by-passovou klapku je možné doplnit o volitelné vestavěné nebo externí příslušenství – vodní nebo elektrický dohřev, uzavírací klapky, cirkulace atd. Jednotky jsou nabízeny pro nástěnnou instalaci. Dle účelu využití je možná volba několika úrovní regulace, vč. možnosti vzdáleného přístupu přes internet už v základní standardní verzi D. Samozřejmostí je široká škála externích vstupů od čidel kvality vzduchu, ovládání z koupelen nebo kuchyně.