Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.

Úvodní strana » Služby » REKUPERACE

REKUPERACE

Rekuperace představuje instalaci rekuperačních jednotek a rozvodů vzduchu do rodinných domů, bytů, škol a školek, které nabízejí účinné větrání se zpětným ziskem tepla. Jedná se o chytrý systém pro komfortní a kontrolované větrání prostorů, do kterého se vyplatí investovat.

 

Jak rekuperace funguje?

Při rekuperaci prochází přiváděný venkovní čerstvý vzduch přes výměník, do kterého z druhé strany vstupuje teplý odpadní vzduch – ten ohřívá vzduch příchozí. Čerstvý a odpadní vzduch jsou od sebe oddělené soustavou kanálků, díky čemuž není možné, aby docházelo ke zpětnému průniku pachů z odváděného do přívodního vzduchu. A právě přes stěny těchto kanálků je teplo odpadního vzduchu předáváno vzduchu příchozímu neboli čerstvému. Účinnost rekuperačních jednotek je až 90%, tedy 90 % tepla odpadního vzduchu je předáno vzduchu čerstvému.

Výhodou rekuperace je také to, že ji lze využít prakticky ve všech typech budov při hygienicky nutném větrání. Rekuperační jednotky je možné nainstalovat dokonce i do klimatizovaných objektů, kdy v létě je přiváděný teplý vzduch ochlazovaný odváděným, klimatizací vychlazeným vzduchem. Po zbytek roku pak rekuperační systém prostor chytře vytápí.

 

Jaký rekuperační systém zvolit?

Naše firma provádí instalaci rekuperačních jednotek od značek Jablotron, Brink, Atrea, Zehnder, Stiebel Eltron a Vaillant. Všechny z nich slouží pro řízené větrání v nízkoenergetických a pasivních domech. Stejně tak se dají použít kdekoliv, kde je potřeba zajistit příjemné vnitřní klima bez škodlivin a pachů. Každá z těchto jednotek plně nahrazuje přirozené větrání okny a díky rekuperaci tepla šetří náklady za energie v rodinných domech a bytech. Co se týká jejich volby, zákazník má možnost preferovat svého oblíbeného výrobce nebo si ho od nás nechat doporučit.

 

Důležité: Většina námi montovaných jednotek je certifikována u Passive House Institutu (PHI) v německém Darmstadtu. Standardem spolupráce s námi je samozřejmě kompletní stavební projekt, jeho realizace, odborné seřízení, proškolení a záruční i pozáruční servis.

 

Rozdělení

Rekuperace rodinných domů

Nízkoenergetické a pasivní domy mají velmi nízkou spotřebu energie, přičemž velké množství této energie je uloženo v hmotě, která ztrácí jen pozvolna uložený výkon. Teplovzdušné systémy pro změny teplot v těchto typech domů jsou proto ideálním řešením. Rekuperací svého rodinného domu vytvoříte zdravé prostředí během dne i noci, a to bez nutnosti utrácet za drahou technologii. Rekuperační jednotky umožní stálý přívod čerstvého vzduchu, jsou vybaveny filtry, zbaví dům nežádoucí vlhkosti a dokážou zabránit vzniku plísní. Za zmínku stojí i příjemné chlazení domu, a to díky přívodu venkovního vzduchu přes chladící moduly, zemní kolektor a v letním období přes by-pass v rekuperační jednotce.

Rekuperační jednotky do rodinných domů:

 

Rekuperace bytových domů

Rekuperace bytových domů nabízí nejvyšší účinnost zpětného zisku tepla s minimem vynaložených financí. Kromě toho rekuperační jednotky zvládají kontinuální odsávání pachů z vaření, odérů z textilií, domácích zvířat a cigaretového kouře a zaručují bydlení v tichu.

Rekuperační jednotky do bytových domů:

 

Větrání škol a školek

Nedopusťte, aby ve vaší škole či školce chyběl dětem čerstvý vzduch. Zdravé prostředí a čerstvý vzduch jsou totiž jedním z hlavních předpokladů úspěšného procesu vzdělávání. Větrání mikroventilací však rozhodně nestačí. Navíc přirozené větrání znehodnocuje řada aspektů, ať už se jedná o možný hluk z dopravy, znečištění venkovního ovzduší či bezpečnost žáků. V zimním období může přívod chladného vzduchu způsobit průvan a děti se mohou při otevřených oknech nachladit. Kromě toho na většině základních škol jsou okna zavřená i o přestávkách, a to kvůli bezpečnosti dětí a úsporám tepla. Jediná účinná prevence je přitom řádné trvalé větrání.

Řešením je rekuperace
Problém s větráním škol a školek se dá vyřešit rekuperací – nuceným větráním se zpětným získáním tepla. Rekuperace ve školách a školkách funguje autonomně, bez zásahu učitele, navíc umožňuje větrání kontrolovat a regulovat. Rekuperace škol a školek šetří energii, vytváří kvalitní vnitřní prostředí a nepřenáší povinnost větrání na učitele.