Blower door test

Naše firma provádí Blower door test, což je tlaková metoda určená ke zjištění potřebné průvzdušnosti obálky objektu. Pomůže zjistit kvalitu provedených prací, které můžou mít za následek zejména snížení účinnosti rekuperace či nežádoucí úniky vyhřátého vzduchu vedoucí ke zvýšení nákladů na vytápění objektu a s tím spojené tepelné mosty a tvorbu plísní.

Úvodní strana » Služby » Blower door test

Měření vzduchotěsnosti provádíme:

  • u rodinných domů a bytů
  • u bytových domů
  • u škol, školek a nemocnic
  • ve velkých halách

 

Tento test dokáže lokalizovat konkrétní defekty a netěsnosti budovy.

 

Doporučujeme u nových i starších budov

Měření průvzdušnosti pomocí Blower door testu provádíme u nových i starších budov, přičemž u nových budov doporučujeme provést měření ihned po dokončení vzduchotěsné obálky budovy. Pouze v tomto stavu je možné provést těsnící práce bez výrazně vyšších nákladů. Před nákupem starší budovy doporučujeme prověřit technický stav budovy. Při přípravě rekonstrukce budovy lze vyhledat problematická místa a při následné rekonstrukci je opravit.

 

Nechte si od nás zkontrolovat kvalitu práce stavební firmy a ošetřete si smluvně celkovou průvzdušnost stavby už ve fázi zadávání zakázky.

 

Zajímá Vás cena měření Blower door testem? Podívejte se na náš ceník.

 

Co je to Bloower door test?

Blower door test stanovuje průvzdušnost neboli vzduchotěsnost obálky rodinných domů či bytů dle normy ČSN EN ISO 9972. Blower door test je metoda určená ke zjištění potřebné vzduchotěsnosti budov, která by mohla mít za následek snížení účinnosti rekuperace či nežádoucí úniky vyhřátého vzduchu vedoucí ke zvýšení nákladů na vytápění objektů. Prostřednictvím Bloower door testu je mimo jiné možné odhalit vady stavby a tím možný výskyt plísní. Určení konkrétních defektů a netěsností budov je přitom relativně přesné, a to jak u malých bytů a rodinných domků, tak i velkých kancelářských budov a průmyslových objektů.

 

Budovy nepotřebují dýchat, lidé v nich ano

 

Podle některých názorů jsou různé netěsnosti pro budovy žádoucí, protože domy prostřednictvím nich „dýchají“. Jedná se však o mýtus. Výměnu vzduchu totiž není možné ovlivňovat a do budovy tak proniká příliš mnoho či naopak příliš málo venkovního vzduchu. Kromě toho s tímto vzduchem proniká do budovy současně i hluk, znečištěné venkovní ovzduší, prach a alergeny. To může mít negativní vliv na zdraví obyvatel domu. Navíc netěsnosti v obálce budovy mohou způsobit průvan v interiéru a snížit tak komfort bydlení.

 

Větrání budovy můžete zajistit častějším otevíráním oken nebo spolehlivě pomocí mechanického větrání, nikoliv prostřednictvím defektů, netěsností a prasklin.

 

Zajímají Vás podrobnější informace o normách průvzdušnosti, metodách a případných omezeních testu?

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.