Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.

Úvodní strana » Služby » BLOWER DOOR TEST » Provedení Bloower door testu

Provedení Bloower door testu

Při měření Bloower door testem instalujeme do vhodného otvoru v obálce budovy (okno, dveře) testovací rám, ve kterém je natažena krycí plachta. Do otvoru v plachtě vložíme Blower door ventilátor. Během provádění testu musí být zavřená všechna venkovní okna a dveře. Naopak interiérové dveře do všech místností musí být otevřené. Měřící Blower door systém poté automaticky provede změření těsnosti budovy dle normy ČSN EN ISO 9972.

Ventilátorem Blower door dochází k vysátí vzduchu z objektu a udržuje se konstantní tlakový rozdíl 50 Pa. Množství vzduchu, které vysává ventilátor z budovy, se do budovy nasává různými netěsnostmi v obálce budovy. Při tomto tlakovém rozdílu je možné provést vyhledání netěsností, a to buď pomocí ruky, kouřovým generátorem, pomocí citlivého anemometru (měřidlo rychlosti proudění vzduchu) nebo termokamery. Měření rodinného domu zabere přibližně 3–4 hodiny. Záleží na rozsahu domu a množství netěsností. Máte-li v domě nábytek, test to nijak neovlivní. Výstupem měření prostřednictvím Bloower door testu je protokol v digitální formě obsahující veškeré potřebné naměřené hodnoty, případně certifikát budovy pro SFŽP (Zelená úsporám).

 

Bloower door test vám může ušetřit spoustu peněz.

 

Náš tip: Doporučujeme provést měření těsnosti Blower door v okamžiku, kdy je vzduchotěsná obálka budovy ještě přístupná a je možné provést případné opravy netěsností s malými náklady.

 

Normy průvzdušnosti

Norma ČSN EN ISO 9972 definuje doporučené mezní hodnoty celkové výměny vzduchu n50. Toto číslo udává, kolikrát se za jednu hodinu vymění objem vnitřního vzduchu vytápěného a větraného objektu při tlakovém rozdílu 50 pascalů:

Náš tip: Pokud řešíte průvzdušnost domu či bytu od samotného začátku, snadněji dosáhnete na doporučované hodnoty průvzdušnosti. Obraťte se na nás. Poradíme vám, na co si máte dát pozor v průběhu návrhu domu i při realizaci stavby.

 

Příprava na Bloower door test

Příprava budovy na Bloor door test je závislá na tom, jestli se jedná o měření zkoušky obálky budovy nebo měření budovy v užívání. (v provozním stavu)


Při měření obálky budovy musí být:

 

Při měření používané budovy musí být: